Нові штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних за законом № 466

Все, що потрібно знати бухгалтеру для того щоб вчасно та корректно сплатити податки та збори
Відповісти
Juliya
Повідомлень: 51
З нами з: 24 червня 2019, 17:31

Нові штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних за законом № 466

Повідомлення Juliya » 15 червня 2020, 14:02

Податківці поінформували про зміни розмірів штрафів за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК.

Законом № 466 встановлені штрафні санкції за невчасну реєстрацію:
  • ПН/РК, складених на операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування ПДВ;
  • ПН, складених на операції, які оподатковують за нульовою ставкою;
  • ПН, складених відповідно до п. 198.5 ПКУ у разі операцій, визначених пп "а" - "г" вказаного пункту, та РК, складених до таких ПН;
  • ПН, складених відповідно до ст. 199 ПКУ, та РК, складених до таких ПН;
  • ПН, складених відповідно до абзацу 14 п. 201.4 ПКУ.
За порушення граничного строку реєстрації таких ПН/РК в ЄРПН платника податку оштрафують в розмірі 2% обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1020 гривень (пп. 120-1.1 ПКУ). Якщо за результатами перевірки встановлять відсутність реєстрації таких ПН/РК в ЄРПН, тоді штраф сягне розміру 5 % обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 3400 грн.(пп. 120-1.2 ПКУ).

Таким чином, штрафи за невчасну реєстрацію в ЄРПН застосовують і до ПН/РК, в яких не зазначають суми ПДВ. У таких випадках штрафні санкції нараховують у відсотках до обсягів постачання, встановлених Законом № 466.

Якщо штрафи за порушення граничного строку реєстрації таких ПН та/або РК в ЄРПН, передбачені ст. 201 ПКУ, нараховані протягом періоду з 01 січня 2017 року до 31 грудня 2019 року, але грошові зобов'язання за ними станом на 23.05.2020 року неузгоджені (відповідні ППР знаходяться в процедурі адміністративного або судового оскарження та грошові зобов'язання за ними не сплачено), то застосовують нові розміри штрафів, встановлені Законом № 466. Контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку здійснює перерахунок суми штрафу і надсилає (вручає) такому платнику нове ППР, а попереднє ППР вважають скасованим (відкликаним).

Порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого для реєстрації всіх інших ПН та/або РК в ЄРПН, тягне за собою штраф в розмірі від 10 до 50% суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК в залежності від кількості календарних днів порушення строку реєстрації (п.п. 120-1.1 ПКУ).

За відсутності реєстрації протягом граничного строку всіх інших ПН та/або РК в ЄРПН, про що зазначено в ППР, складеному за результатами перевірки контролюючого органу, - слідує штрафу в розмірі 50% суми податкових зобов'язань з ПДВ, вказаної у такій ПН та/або РК, або від суми ПДВ, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо ПН на таку операцію не складено.

Відповісти