Зміни щодо реєстрації платником ПДВ згідно закону № 466 з 23.05.2020 р.

Все, що потрібно знати бухгалтеру для того щоб вчасно та корректно сплатити податки та збори
Відповісти
Juliya
Повідомлень: 51
З нами з: 24 червня 2019, 17:31

Зміни щодо реєстрації платником ПДВ згідно закону № 466 з 23.05.2020 р.

Повідомлення Juliya » 02 червня 2020, 11:30

Зміни до ПКУ, запроваджені Законом № 466, які стосуються порядку реєстрації та перереєстрації платників ПДВ
 1. змінено термін подання реєстраційної заяви у разі добровільної реєстрації платником ПДВ. Заяву слід подавати не пізніше ніж за 10 к. дн. до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ та матимуть право на податковий кредит і складання податкових накладних. Раніше таку заяву потрібно було подавати не пізніше ніж за 20 к. дн.
 2. змінено термін подання заяви на реєстрацію платником ПДВ для платників єдиного податку в разі зміни ними ставки єдиного податку з 5% на 3%. Реєстраційна заява в цьому випадку подається не пізніше ніж за 10 к. дн. до початку календарного місяця, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ. Раніше таку заяву потрібно було подавати не пізніше ніж за 15 к. дн.
  Заява про реєстрацію особи як платника податку має бути подана до контролюючого органу виключно засобами електронного зв'язку в електронній формі.
 3. новостворені суб'єкти господарювання можуть заявити про своє бажання добровільно зареєструватися платником ПДВ під час державної реєстрації створення юридичної особи, або державної реєстрації фізособи-підприємця. Причому, перебіг триденного строку розгляду таких заяв контролюючими органами розпочинається з дати їх надходження до контролюючого органу, а правила, порядок та строки розгляду є такими самими, як і для реєстраційних заяв, поданих діючими суб'єктами господарювання.
 4. у разі перетворення юридичної особи - платника ПДВ або зміни даних про платника податку, які стосуються податкового номера та/або найменування (прізвища, імені та по батькові) платника податку і не пов'язані з його ліквідацією або реорганізацією, а також встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платників податку проводиться перереєстрація платника податку.
  Для перереєстрації платник ПДВ подає заяву протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника податку або виникли інші підстави для перереєстрації. Водночас перереєстрація у зв'язку із зміною найменування (крім перетворення) (прізвища, імені та по батькові) платника податку, який включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (ЄДР), здійснюється контролюючим органом без подання заяви платником податку на підставі відомостей з цього ЄДР. Якщо особа, утворена шляхом перетворення, не подала у встановлений строк заяви для перереєстрації, її реєстрація платником ПДВ анулюється.
 5. анулювання ПДВ-реєстрації контролери проводять автоматично на підставі відповідних відомостей, отриманих згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" або за даними реєстру платників єдиного податку якщо:
  • щодо особи - платника ПДВ до ЄДР, внесено запис про держреєстрацію припинення юридичної особи (крім перетворення) або підприємницької діяльності ФОП;
  • до реєстру платників єдиного податку внесено запис про застосування спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ.
Усі зазначені зміни набули чинності з 23 травня 2020 року.

Відповісти