Єдиний рахунок для сплати податків та зборів

Все, що потрібно знати бухгалтеру для того щоб вчасно та корректно сплатити податки та збори
Відповісти
Juliya
Повідомлень: 84
З нами з: 24 червня 2019, 17:31

Єдиний рахунок для сплати податків та зборів

Повідомлення Juliya » 05 травня 2020, 15:13

29.04.2020 р. Кабмін затвердив порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, ЄСВ та інших платежів, які контролюються ДПС. Ознайомитися з ним можна на сайті Уряду https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverd ... funkc-a321

Згідно з порядком, рахунок буде відкриватися у Казначействі на ім’я ДПС, а використовувати його можна буде вже наступного робочого дня після подання заявки. Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунка подається платником в електронній формі через електронний кабінет у порядку, встановленому статтею 421 Кодексу. Платник має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунка один раз протягом календарного року. Якщо платник — юридична особа має відокремлені підрозділи, то повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунка подається такою юридичною особою за кожним відокремленим підрозділом. Використання єдиного рахунка платником розпочинається з робочого дня, що настає за днем подання ним повідомлення про використання єдиного рахунка. У разі відмови платника від використання єдиного рахунка таке використання припиняється починаючи з 1 січня наступного календарного року на підставі повідомлення про відмову від використання єдиного рахунка.

Через рахунок можна буде сплачувати податок на прибуток, ПДФО, ЄСВ, єдиний податок, рентну плату, інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на ДПС. Рахунок не використовуватиметься для сплати ПДВ та акцизного податку з пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.

Кошти, що обліковуються на єдиному рахунку, не належать ДПС.

ДПС засобами інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС відкриває єдину картку платника виключно на підставі даних реєстру платників, які використовують єдиний рахунок. В єдиній картці платника відображаються дані про платника та операції, що проводяться з коштами, які зараховані/перераховані/повернуті (враховані) на єдиний рахунок/з єдиного рахунка. Інформація про рух коштів на єдиному рахунку доступна платнику в електронному кабінеті в актуальному стані.

Під час використання платником єдиного рахунка для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу (заборгованості) з податків і зборів, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, відповідно до пункту 351.3 статті 351 Кодексу платник не має права сплачувати такі кошти на інші рахунки, відкриті Казначейством для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу (заборгованості) з податків і зборів, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС. Кошти, які сплачені на інші рахунки у випадку, передбаченому абзацом першим цього пункту, вважаються помилково сплаченими грошовими зобов’язаннями та підлягають поверненню у порядку, визначеному статтею 43 Кодексу.

Відповісти