Рахунки для сплати ЄП за ставкою 2 %

Все, що потрібно знати бухгалтеру для того щоб вчасно та корректно сплатити податки та збори
Відповісти
Juliya
Повідомлень: 116
З нами з: 24 червня 2019, 17:31

Рахунки для сплати ЄП за ставкою 2 %

Повідомлення Juliya » 23 травня 2022, 13:09

Податківці наголошують, що відповідно до ст. 10 ПКУ єдиний податок належить до місцевих податків. На підставі цього у роз'ясненнях вказано, що сплачувати податкові зобов'язання з єдиного податку третьої групи за ставкою 2% доходу слід на відповідні рахунки місцевих бюджетів.

Нормами ПКУ не встановлено окремих правил для сплати єдиного податку для спецгрупи. У п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ тільки зазначено, що сума податкового зобов’язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання декларації.

Не було також повідомлень про відкриття для таких єдинників окремих рахунків від фахівців Держказначейства або ДПСУ. А за загальним правилом, рахунки для сплати єдиного податку поділяються на той, на який платять ФОПи, і той, на який платять юрособи (без зазначення ставки ЄП).

Отже, єдинники (фізособи та юрособи) на спецгрупі, які до переходу перебували на єдиному податку, мають сплачувати ЄП за ставкою 2% за попередніми реквізитами.

А от суб'єкти господарювання на загальній системі оподаткування (як ФОП, так і юридичні особи) при переході на спецгрупу повинні будуть визначити для себе, якими будуть реквізити для сплати єдиного податку.

Єдиний податок – це місцевий податок, тому реквізити будуть окремими для кожного району міста, сіл, смт, ОТГ за місцем реєстрації в ДПС. Для ФОПів та юросіб встановлено окремі рахунки.

Інформація про бюджетні рахунки на 2022 рік за областям наведена у довіднику на сайті ДПС ось тут https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/.

Також цю інформацію можна переглянути у рубриці "Стан розрахунків з бюджетом" в Е-кабінеті.

Відповісти