Об'єднаний звіт: "Звітний" як "Довідковий"

Все, що потрібно знати бухгалтеру для того щоб вчасно та корректно сплатити податки та збори
Відповісти
Juliya
Повідомлень: 116
З нами з: 24 червня 2019, 17:31

Об'єднаний звіт: "Звітний" як "Довідковий"

Повідомлення Juliya » 03 червня 2021, 11:15

У роботодавців за окремими працівниками може виникнути потреба подати довідковий Об’єднаний звіт з ЄСВ та ПДФО (далі — Розрахунок).

Довідковий Розрахунок потрібен:
  • Пенсійному фонду, у разі призначення пенсії працівникові вашого підприємства;
  • ФСС, якщо застрахована особа претендує на виплати з цього Фонду (допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу по вагітності та пологах, страхові виплати у зв’язку з нещасним випадком або профзахворюванням тощо). Разом з тим довідковий Розрахунок немає потреби формувати, якщо, наприклад, працівник хворів, але період хвороби оплачується за рахунок коштів роботодавця (хвороба тривала не більше 5 календарних днів);
  • Центру зайнятості, якщо особа, яка раніше працювала у вас, стає на облік як безробітна з виплатою допомоги по безробіттю. Якщо ж працівник, що звільняється, планує самостійно працевлаштовуватися, то формувати довідковий Розрахунок не потрібно. У випадку якщо його плани зміняться, ви, за потреби, просто отримаєте звернення від Центру зайнятості про необхідність подання Розрахунку.
Довідковий Розрахунок потрібен тоді, коли у фондів не вистачає даних за окремими місяцями для обчислення та призначення виплат застрахованим особам, а Розрахунок з типом «Звітний» за цей період ще не подано.

Строки подання

Податковий розрахунок з типом «Звітний» подається за звітний (податковий) квартал. На його подання дано 40 календарних днів, що йдуть за останнім днем звітного кварталу. А для довідкового Розрахунку такого строку не встановлено Порядком № 4. Його слід подавати протягом звітного кварталу в разі настання події, що вимагає такого подання (призначення пенсії або інших соціальних виплат застрахованій особі).

Тобто, наприклад, у разі призначення пенсії у травні 2021 року довідковий Розрахунок з інформацією про нараховані доходи та сплачений ЄСВ у квітні 2021 року (тобто місяці, що передує місяцю призначення пенсії), є можливість подати до кінця червня 2021 року. Такий же граничний термін, а саме до кінця червня 2021 року, матимемо й у разі подання заяви на призначення пенсії у червні 2021 року. Проте до розрахунку увійде інформація про нараховані доходи у квітні та травні 2021 року.

Якщо ж підприємство не встигає подати довідковий Розрахунок до кінця червня, то далі за ІІ квартал 2021 року подає Розрахунок з типом «Звітний». Окремо формувати довідковий Розрахунок після закінчення звітного кварталу за місяці звітного кварталу, не потрібно.


Особливості формування та заповнення

Довідковий Розрахунок формуєте окремо на кожну застраховану особу, інформацію щодо якої зазначаєте. Тобто якщо у вас, наприклад, у травні 2021 року захворіли два працівники, то для фінансування виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності від ФСС на кожного працівника слід сформувати окремий довідковий Розрахунок. Він складатиметься безпосередньо з самого Розрахунку та додатків, необхідних для призначення пенсії чи матеріального забезпечення застрахованій особі.

У довідковому Розрахунку заповнюємо лише рядки 01 — 06 заголовної частини. А ось інші рядки, як і показники у розділі І, заповнювати роботодавцям не потрібно.

Довідковий Розрахунок має подвійний тип. При його формуванні проставляєте в заголовній частині Розрахунку та відповідному додатку дві позначки: в рядках 011 — тип «Звітний» та 014 — тип «Довідковий». Причину подання Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий», а саме для призначення пенсії чи матеріального забезпечення, страхових виплат, указуєте в «шапці» відповідного додатка (у Д1 — це рядок 035, у Д5 — рядок 036, у Д6 — рядок 034), який подаєте в складі такого Розрахунку.

Додатки Розрахунку:
  • для призначення пенсії обов’язково міститиме додаток Д1 за місяці у межах звітного кварталу, за які подається інформація. Якщо особа зі спецстажем, то також формуєте Д6. А ось Д5 додаєте до складу довідкового Розрахунку лише у випадку, якщо інформація, що міститься у ньому, може вплинути на розрахунок пенсійних виплат;
  • для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат складатиметься з Д1 за місяці у межах звітного кварталу, за які подається інформація. За потреби (наприклад, якщо ви прийняли/звільнили працівника, надали чи у нього закінчилися «декретні*» відпустки, що може вплинути на суму виплат) формуєте також Д5.
А ось 4ДФ до складу довідкового Розрахунку не потрапляє.

Інформацію в додатках до Розрахунку відображаєте в загальному порядку.

Помилки

Якщо в поданому довідковому Розрахунку виявили помилку, просто повторно подайте такий Розрахунок з типом «Звітний» як «Довідковий» із правильними відомостями на особу.

Подання Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» на працівника не скасовує обов’язку роботодавця зазначити ці ж дані у Розрахунку з типом «Звітний». Тобто під час подання Розрахунку за звітний квартал до нього та його додатків необхідно включати відомості про нарахування ЄСВ щодо осіб, стосовно яких раніше було надано податковий розрахунок типу «Довідковий» (див. лист Пенсійного фонду від 22.01.2021 р. № 2800-050102-1/2832).

Відповісти