Новий реквізит у ПН/РК з 01.03.2021 р.

Все, що потрібно знати бухгалтеру для того щоб вчасно та корректно сплатити податки та збори
Відповісти
Juliya
Повідомлень: 116
З нами з: 24 червня 2019, 17:31

Новий реквізит у ПН/РК з 01.03.2021 р.

Повідомлення Juliya » 17 лютого 2021, 16:27

Мінфін наказом від 02.12.2020 р. № 734 затвердив у новій редакції форму податкової накладної та розрахунку коригування до неї.

Пунктом 4 Наказу № 734 встановлено, що він (а отже, і нові форми ПН/РК) набирає чинності з 1 числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Наказ № 734 було опубліковано в «Офіційному віснику» від 02.02.2021 р. № 8. Отже, нові форми застосовуються з 1 березня 2021 р.

Зміни у формі ПН/РК

Зміниться назва графи 11 Розділу Б податкової накладної з «Сума податку на додану вартість» на «Сума податку на додану вартість товаровиробника». Проте на порядок її заповнення це не вплине, оскільки змін у Порядок № 1307 щодо цієї графи не вноситься.

Також в абзаці 3 пп. 16.1 Порядку № 1307 (яким встановлено максимальну кількість рядків розділу Б податкової накладної) цифри «9999» замінять цифрами «99999». Тобто у новій формі ПН/РК максимальну кількість рядків номенклатури збільшено майже вдесятеро.

А ще у таблиці даних Постачальника та Отримувача зазначається новий реквізит «код». Заповнення нового реквізиту відбуватиметься за п. 4 Порядку № 1307, який доповнюється новим абзацом.

У рядку «код» податкової накладної зазначається ознака джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи:
  • 1 – Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);
  • 2 – Державний реєстр фізичних осіб – платників податків (ДРФО);
  • 3 – реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (для платників податків, які не включені до ЄДРПОУ);
  • 4 – серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).
Рядок «код» заповнюється у разі заповнення рядка «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» податкової накладної.

Коли проставляється код «3»

Код «3» проставляється у тому випадку коли податкова накладна виписується на користь платника податків, що має 9-розрядний реєстраційний (обліковий) номер платника податків, наданий контролюючим органом (п. 2.4 Порядку № 1588):
  • уповноваженим особам договорів про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи при взятті на облік договору згідно з цим Порядком;
  • управителям майна при взятті на облік договорів управління майном згідно з цим Порядком;
  • інвесторам (операторам) за угодами про розподіл продукції;
  • виконавцям (юридичним особам – нерезидентам) проєктів (програм) міжнародної технічної допомоги та представництвам донорських установ в Україні;
  • іноземним дипломатичним представництвам та консульським установам, представництвам міжнародних організацій в Україні (далі – дипломатична місія) у разі взяття їх на облік згідно з пунктами 4.4, 4.9 розділу IV цього Порядку або як платників ЄСВ;
  • нерезидентам у разі взяття їх на облік згідно з пунктом 4.4 розділу IV цього Порядку (крім дипломатичних місій);
  • постійним представництвам нерезидентів на території України у разі взяття їх на облік згідно з пунктом 5.4 розділу V цього Порядку.
Заповнення реквізиту «код» у разі складання ПН з умовним ІПН

Як було зазначено вище, оновлена редакція Порядку № 1307 передбачає, що рядок «код» заповнюється у разі заповнення рядка «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» податкової накладної. У разі складання ПН, в якій у даних отримувача вказується умовний ІПН (наприклад ПН за п. 198.5 ПКУ або ж на неплатника ПДВ незалежно чи є він суб’єктом господарювання, чи фізособою) рядок «код» заповнюється лише у таблиці даних «Продавця» залежно від типу його податкового номера платника податків.

Якщо у таблиці даних Постачальника або Отримувача рядок «податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється, то відповідно і рядок «код» не підлягає заповненню.

Тобто, якщо виходити з абз. 4 п. 4 Порядку 1307 випадків, коли заповнюється новий реквізит «код» податкової накладної, два:
  • або у разі постачання товарів/послуг платнику ПДВ;
  • або у разі складання податкової накладної відповідно до пункту 10 Порядку 1307.
Згідно з п. 10 Порядку № 1307 ПН складається в порядку, передбаченому п. 2 Порядку № 1307, у разі постачання:
  • для власних потреб дипломатичних місій в Україні, а також для використання особами з числа дипломатичного персоналу цих дипломатичних місій та членами їх сімей, які проживають разом з такими особами, товарів з оплатою у безготівковій формі та послуг, операції з постачання яких відповідно до пункту 197.2 ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ;
  • особі, не зареєстрованій платником податку, товарів/послуг, оподаткування ПДВ операцій з постачання яких відповідно до ст. 211 ПКУ здійснюється у пільговому режимі та які придбаваються за кошти міжнародної технічної допомоги за проєктом (програмою) в рамках проведення операцій, пов'язаних із виконанням робіт з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему;
  • особі, не зареєстрованій платником податку, товарів/послуг, операції з постачання яких звільнені від оподаткування податком відповідно до п. 26 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ та які оплачуються за рахунок грантів (субгрантів), наданих відповідно до програм Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні.

Відповісти