Нова декларація з ПДВ та податкова накладна з 01.03.2021 р.

Все, що потрібно знати бухгалтеру для того щоб вчасно та корректно сплатити податки та збори
Відповісти
Juliya
Повідомлень: 116
З нами з: 24 червня 2019, 17:31

Нова декларація з ПДВ та податкова накладна з 01.03.2021 р.

Повідомлення Juliya » 08 лютого 2021, 11:31

Мінфін наказом від 02.12.2020 р. № 734 (зареєстрований в Міністерстві юстиції 26.01.2021 р. за №100/35722) виклав у новій редакції форми: податкової накладної та розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, податкової декларації з ПДВ, уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок. А також внесено зміни до Порядку заповнення податкової накладної.

Зазначено, що у рядку "код" ПН зазначається ознака джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи:
  • 1 - Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);
  • 2 - Державний реєстр фізичних осіб - платників податків (ДРФО);
  • 3 - реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (для платників податків, які не включені до ЄДРПОУ);
  • 4 - серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).
Рядок "код" заповнюється у разі заповнення рядка "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" податкової накладної.

Уточнено, що кількість найменувань поставлених товарів/послуг у одній податковій накладній не може перевищувати 99999 позицій (раніше - 9999).

Зміни до Порядку заповнення податкової звітності з ПДВ:
  • скасовано додаток 1 до Порядку „Заява про вибір квартального звітного (податкового) періоду”;
  • у новій редакцій викладено Повідомлення про делегування філіям (структурним підрозділам) права складання податкових накладних та розрахунків коригування;
  • спрощено процедуру заповнення звітності з ПДВ шляхом об’єднання додатків 1 та 5 до декларації з ПДВ та, відповідно, скасування обов’язку щодо відображення розшифровки податкових зобов’язань платника податку за звітний період у розрізі контрагентів, що заповнюються платниками податку у таблиці 1 додатка 5 до податкової декларації з ПДВ;
  • доповнено додаток 4 до декларації з ПДВ інформацією стосовно відомостей щодо зміни поточного рахунку платника податків, яка, відповідно, дасть змогу уникнути непорозумінь при поверненні суми бюджетного відшкодування у разі зміни поточного рахунку такого платника податку, зазначеного в раніше поданій ним заяві у додатку 4 до декларації з ПДВ тощо.
Підкориговано форму розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України. Слова "ініціали та прізвище" замінено словами "Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ".

Коли слід застосовувати нові форми?

Наказ набере чинності з 1 числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Наказ було опубліковано в Офіційному віснику від 02.02.2021 р. № 8. Відповідно його норми запрацюють з 1 березня. Відповідно нові форми податкової накладної і розрахунку коригування ми будемо застосовувати з 1 березня.

Із новими формами звітності з ПДВ буде трохи інакше і це потребує роз’яснень від ДПС. За п. 46.6 ПКУ до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. Ця норма повинна працювати так: нова форма звітності ПДВ набрала чинності з 1 березня, застосовувати її треба, починаючи зі звітування за березень (тобто, у квітні). Проте є два важливих нюанси.

По-перше, податківці подекуди зневажають нормами п. 46.6 ПКУ і вимагають складати звітність за новою формою одразу після того, як вона набирає чинності.

По-друге, це виправлення помилок у раніше поданій звітності, за якою формою УР їх виправляти. Справа в тому, що п. 50.1 ПКУ говорить, що уточнюючий розрахунок повинен подаватись за тією формою, яка діє на час його подання. Отже, якщо щодо дати першого застосування нових звітних форм ще є певні сумніви, щодо УР їх бути не повинно – з дати, коли наказ набере чинності, набере чинності і нова форма УР. І виправляти помилки треба буде саме в цій новій формі. Хоча і тут все впирається в новий шаблон, який ДПС повинна встигнути розробити і розмістити в електронних сервісах.

Відповісти