Одноразова компенсація юрособам витрат на ЄСВ у зв'язку із запровадженням карантинних обмежень

Все, що потрібно знати бухгалтеру для того щоб вчасно та корректно сплатити податки та збори
Відповісти
Juliya
Повідомлень: 116
З нами з: 24 червня 2019, 17:31

Одноразова компенсація юрособам витрат на ЄСВ у зв'язку із запровадженням карантинних обмежень

Повідомлення Juliya » 15 грудня 2020, 15:31

Порядок надання компенсації юридичним особам, з метою відшкодування витрат, понесених на сплату ЄСВ, на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, затверджено постановою КМУ від 09.12.2020 р. № 1234 (Порядок №1234).

Хто має право на цю допомогу?

Це юрособи-роботодавці. Як зазначено у ч. 1 ст. 4 Закону № 1071 і у п. 2 Порядку № 1234, ця компенсація надаватиметься юрособам, лише якщо станом на 31 жовтня 2020 року їх основний вид економічної діяльності відносився до Переліку № 1236 (перелік можна завантажити за посиланням https://docs.dtkt.ua/doc/1236-2020-%D0% ... 14341#pn2
При цьому на дату подання заяви про отримання компенсації господарська діяльність юрособи ще повинна бути не припиненою за даними ЄДР.

Суб’єкт господарювання, який звернувся із заявою на отримання компенсації, вважається таким, що узгодив розмір сплаченої суми ЄСВ за десять місяців, що передували місяцю набрання чинності Законом № 1071, шляхом отримання через Електронний кабінет витягу, що підтверджує стан його розрахунку з єдиного внеску на перше число місяця, в якому набрав чинності Закон. Тобто, юрособа, яка подасть заяву, претендує на те, що вона сплачувала ЄСВ протягом лютого-листопада 2020 року, і що про це вона подавала звіти з ЄСВ (і таким чином сума до сплати була узгоджена).

Якщо звітність з ЄСВ не подавалася, а ЄСВ не сплачувався (деякі з роботодавців скористалися тим, що штрафи під час карантину не застосовувались)? Крім адмінштрафів, у роботодавця будуть проблеми з призначенням такої допомоги. Адже її просто немає підстав сплачувати.

Якщо звіти подавалися, а з ЄСВ є борги – компенсацію не виплачуватимуть (п. 5 Порядку № 1234).

У якому розмірі надаватиметься компенсація?

Сума компенсації розраховується як середнє значення сплачених юрособою сум ЄСВ за десять місяців, що передували грудню 2020 року. Тобто до розрахунку будуть братися суми сплаченого ЄСВ за лютий-листопад 2020 року. І ділити загальну суму будуть на 10.

Розмір суми одноразової компенсації суб’єктам господарювання рахуватиметься територіальним податковим органом за основним місцем обліку платника ЄСВ.

В які строки треба звернутися за компенсацією?

Подавати заяву можна з 14 грудня. Граничний строк подання – до 21 грудня 2020 року.

До кого звертатися за допомогою?

Для отримання одноразової компенсації юрособа має подати в електронному вигляді заяву до ДПС за місцем обліку як платник ЄСВ.

Заява подається засобами електронного зв’язку в електронній формі у форматі (стандарті), затвердженому ДПС в установленому порядку, з дотриманням вимог Законів «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» зі зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису.

У паперовому вигляді цю заяву подати не можна!

Про те, що заява прийнята до розгляду, свідчитиме перша квитанція. Датою подання заяви є дата, зафіксована у квитанції про отримання заяви (перша квитанція), яка формується в автоматичному режимі (в електронній формі), надсилається юрособі протягом операційного дня та є підтвердженням отримання такої заяви.

При цьому зазначається, квитанції надсилатимуться на електронну адресу, з якої надійшла заява, а також розміщуватимуться в Електронному кабінеті.

Інформації, у якому форматі (стандарті) ДПС бажає отримувати такі заяви і за допомогою якого програмного забезпечення, податківці поки не надали.

Що зазначається у заяві?

Згідно з формою у додатку до Порядку № 1234, в заяві слід зазначити:
  • відомості про орган ДПС, якому подається заява. Це податкова, у якій юрособа перебуває на основному обліку, і зазначаються код і назва цього органу;
  • відомості про заявника-юрособу. А саме: найменування і податковий номер, а також контактний номер телефону. Обов'язково треба вказати основний вид діяльності – назву і КВЕД. А також номер рахунку (в форматі IBAN), на який буде перераховано допомогу.
Заяву має підписати керівник юрособи (або інша уповноважена особа). Проставляється лише ПІБ такої особи і дата підпису.

Якщо в заяві недостовірно заповнені обов’язкові реквізити, дані заяви не відповідають відомостям Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань або в заяві відсутні дані про основний вид діяльності відповідно до вимог ч. 1 ст. 4 Закону, провадження якого дає право на отримання суми компенсації, у другій квитанції повідомляється про неприйняття заяви зі зазначенням причин та пропонується подати нову заяву. Після усунення виявлених недоліків суб’єкт господарювання може подати нову заяву, але не пізніше 21 грудня 2020 року.

Коли виплатять кошти?

Заява розглядається територіальним органом ДПС протягом трьох робочих днів з дня її отримання. Перебіг трьох робочих днів розпочинається з дня, що настає за днем отримання такої заяви. У разі коли останній день строку розгляду заяви припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем строку вважається наступний за вихідним, святковим або неробочим робочий день.

Про результати розгляду заяви суб’єкту господарювання надсилається квитанція про внесення даних заяви до реєстру (друга квитанція), яка формується в автоматичному режимі (в електронній формі) та є підтвердженням внесення даних заяви до реєстру.

ДПС веде Реєстр осіб, яким виплачуватиметься така компенсація. І забезпечує передавання інформації з реєстру до Казначейства в хронологічному порядку отримання заяв. На підставі отриманої від ДПС інформації Казначейство перераховує з небюджетного рахунка Мінекономіки кошти компенсації суб’єктам господарювання.

Відповісти