Зміна ціни товару, прив'язаної до курсу валюти - складаємо податкову накладну

Все, що потрібно знати бухгалтеру для того щоб вчасно та корректно сплатити податки та збори
Відповісти
Juliya
Повідомлень: 100
З нами з: 24 червня 2019, 17:31

Зміна ціни товару, прив'язаної до курсу валюти - складаємо податкову накладну

Повідомлення Juliya » 19 лютого 2020, 11:04

Іноді виникають ситуації, коли платник ПДВ придбав одну одиницю товару і здійснив часткову передоплату за нього. Іншу частину вартості оплатили вже після постачання обладнання. Причому ціну обладнання прив’язали до курсу валюти.

На дату отримання часткової передоплати за товар (обладнання) постачальник повинен скласти податкову накладну виходячи з обсягу такої передоплати. Причому у графі 6 потрібно зазначити відповідну частку товару, за яку було здійснено таку передоплату, виходячи з ціни одиниці товару, визначеної у договорі.

Припустімо, на дату фактичного постачання товару здійснюють перерахунок ціни товару у зв’язку із зміною курсу валюти. Тоді на цю дату потрібно скласти другу податкову накладну на різницю між повною вартістю товару (обрахованою з урахуванням проведеного перерахунку) та сумою, сплаченої передоплати. У графі 7 такої податкової накладної слід зазначати перераховану (нову) ціну одиниці товару, а у графі 6 — частку товару, розраховану виходячи з такої перерахованої (нової) ціни одиниці товару.

На цю ж дату постачальник повинен скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату передоплати. У ньому слід вказати перераховану (нову) ціну одиниці товару та здійснити перерахунок частки товару, за яку було здійснено передоплату.

Отже, ціна однієї і тієї ж одиниці товару в обох податкових накладних (на дату часткової передоплати та на дату поставки товару), з урахуванням складених до них розрахунків коригування, повинна бути однаковою!

Відповісти