Звіт про працевлаштування осіб з інвалідністю за 2019 рік

Все, що потрібно знати бухгалтеру для того щоб вчасно та корректно сплатити податки та збори
Відповісти
Juliya
Повідомлень: 116
З нами з: 24 червня 2019, 17:31

Звіт про працевлаштування осіб з інвалідністю за 2019 рік

Повідомлення Juliya » 19 лютого 2020, 10:48

Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб із інвалідністю роботодавці подають щороку до 1 березня, за формою № 10-ПІ (річна). Форму звітності та Інструкцію щодо її заповнення затверджено наказом Мінпраці та соцполітики України від 10.02.2007 р. № 42.

Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб із інвалідністю за 2019 рік необхідно подати не пізніше 28 лютого 2020 р.


Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб із інвалідністю подають до Фонду соцзахисту осіб із інвалідністю ті роботодавці, у яких середньооблікова чисельність штатних працівників за рік становить 8 і більше осіб.

Порядок подання звітів про зайнятість і працевлаштування осіб із інвалідністю та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затверджений постановою КМУ від 31.01.2007 р. № 70.

Для підприємств, установ, організацій, у т.ч. підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлено норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю в розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, — у кількості 1 робочого місця (ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 р. № 875).

На підставі ст.ст. 19, 20 Закону № 875 роботодавці, у яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, самостійно:
  • реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (далі — Фонд);
  • розраховують кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю;
  • забезпечують працевлаштування осіб з інвалідністю;
  • подають щороку звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю до відповідного відділення Фонду;
  • сплачують адміністративно-господарські санкції в разі невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю;
  • сплачують пеню у випадку несвоєчасної сплати адміністративно-господарських санкцій.
Новостворені роботодавці й ті, у кого кількість працюючих, для яких це місце роботи є основним, збільшилася до 8 і більше осіб, реєструються у відділенні Фонду за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або фізичних осіб — підприємців до 1  лютого року, що настає за роком створення чи збільшення кількості працюючих (п.п. 2, 3 Порядку реєстрації підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, затвердженого постановою КМУ від 31.01.2007 р. № 70).

Чинними законодавчими та нормативними актами не передбачено подання Звіту за формою № 10-ПІ (річна) в електронному вигляді.

Відповісти